completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Horizontal-order pickers
ECE 220
- 210 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€6,800
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 50 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 3624 h |
| Overall height | 2000 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90577184 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
jet pilot -
button operation -
Floorspot -
tandem load wheel -
higher backrest
