completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Horizontal-order pickers
ECE 225
- 210 mm
- 2,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€11,450
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 130 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 924 h |
| Overall height | 1550 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90644626 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
jet pilot -
button operation -
Floorspot -
tandem load wheel -
tyres standard
