completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Horizontal-order pickers
ECE 225
- 125 mm
- 2,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€8,850
€7,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 465 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 60 A |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 125 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 11 h |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90681746 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
electrical steering -
jet pilot -
tandem load wheel