completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Horizontal-order pickers
ECE 225i
- 210 mm
- 2,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€12,050
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 260 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 200 A |
| Year | 2022 |
| Lifting height | 210 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 2726 h |
| Overall height | 1550 mm |
| Fork length | 2400 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90651076 |
Extras
-
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
bumper -
electrical steering -
jet pilot -
button operation -
bilateral button operation -
tandem load wheel -
tyres standard
