completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Horizontal-order pickers
ECE 310
- 750 mm
- 1,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€9,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 465 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 750 mm |
| Capacity | 1000 kg |
| Operating hours | 3594 h |
| Overall height | 1400 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90584351 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
fixed stand-on platform -
bumper -
electrical steering -
jet pilot -
button operation -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
