completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Horizontal-order pickers
ECE 320
- 750 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€12,550
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 465 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 750 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 1749 h |
| Overall height | 1630 mm |
| Fork length | 2400 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90627514 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
operation hour meter -
CAN-CODE -
railing for standing on battery cover -
electrical steering -
button operation -
LED work lights -
tandem load wheel -
tyres standard
