completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Horizontal-order pickers
ECE 320
- 750 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€10,150
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 465 Ah |
| Battery Build Year | 2018 |
| Battery Refurbishment Year | 2024 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 750 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 2360 h |
| Overall height | 1850 mm |
| Fork length | 2400 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Drive | Electric |
| Serial number | 91626501 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
hydraulically liftable platform -
electrical steering -
jet pilot -
button operation -
tandem load wheel -
tyres standard
