completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 110k
- 3,600 mm
- 1,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€21,250
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 24 V / 444 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 200 A |
| Battery Build Year | 2022 |
| Year | 2022 |
| Lifting height | 3600 mm |
| Capacity | 1000 kg |
| Operating hours | 4420 h |
| Overall height | 2255 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Load centre | 500 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN673006 |
Extras
-
load guard -
sideshifter hooked on -
fork positioner -
extra hydraulics 2 functions -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
brake light -
reversing spotlight -
Floorspot -
tyres standard -
leather seat -
rear view mirror
