completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 215
- 4,400 mm
- 2,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€19,650
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 500 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 100 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 4400 mm |
| Capacity | 2200 kg |
| Operating hours | 3184 h |
| Overall height | 2025 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN623789 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
flash light -
tyres standard -
leather seat -
rear view mirror
