completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 215
- 1,500 mm
- 1,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€23,550
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 51 V / 390 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 100 A |
| Battery Build Year | 2021 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 1500 mm |
| Capacity | 1500 kg |
| Operating hours | 2691 h |
| Overall height | 2165 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN636208 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
tyres standard -
leather seat -
rear view mirror
