completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 215
- 3,100 mm
- 1,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€19,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 500 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 90 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 3100 mm |
| Capacity | 1500 kg |
| Operating hours | 2090 h |
| Overall height | 2105 mm |
| Fork length | 1100 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN643475 |
Extras
-
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
double pedal -
electrical steering -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
Floorspot -
tyres standard -
roof window -
leather seat -
rear view mirror -
armrest -
higher backrest
