completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 216k
- 4,640 mm
- 1,600 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€17,800
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 625 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 90 A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 4640 mm |
| Capacity | 1600 kg |
| Operating hours | 5636 h |
| Overall height | 2105 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN580387 |
Extras
-
sideshifter hooked on -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
non-marking tyres -
rear view mirror
