completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 216k
- 4,640 mm
- 1,600 kg
| High quality refurbishment |
€17,800
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 625 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 100 A |
| Battery Build Year | 2018 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 4640 mm |
| Capacity | 1600 kg |
| Operating hours | 3385 h |
| Overall height | 2105 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN580496 |
Extras
-
load guard -
sideshifter hooked on -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
non-marking tyres -
rear view mirror
