completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 218k
- 5,000 mm
- 1,270 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€21,200
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 625 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 90 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 5000 mm |
| Capacity | 1270 kg |
| Operating hours | 4136 h |
| Overall height | 2242 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN622901 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
leather seat -
rear view mirror -
armrest
