completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 218k
- 5,000 mm
- 1,800 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€21,200
€20,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 625 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 90 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 5000 mm |
| Capacity | 1800 kg |
| Operating hours | 5811 h |
| Overall height | 2242 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN625125 |
Extras
-
load guard -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
non-marking tyres -
rear view mirror
