completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 220
- 5,350 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€21,000
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 750 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 120 A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 5350 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 6706 h |
| Overall height | 2372 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN574049 |
Extras
-
load guard -
sideshifter hooked on -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
non-marking tyres -
rear view mirror
