completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 220
- 3,100 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€21,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 51 V / 480 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 300 A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 3100 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 4147 h |
| Overall height | 2072 mm |
| Fork length | 1600 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN586179 |
Extras
-
load guard -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
Floorspot -
tyres standard -
bodygard -
roof window -
leather seat -
rear view mirror -
armrest
