completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 220
- 4,800 mm
- 2,000 kg
| High quality refurbishment |
€20,250
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 750 Ah |
| Battery Build Year | 2024 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 4800 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 7645 h |
| Overall height | 2172 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN603975 |
Extras
-
sideshifter hooked on -
extra hydraulics 2 functions, ISM Online -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
multi pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
non-marking tyres -
weatherproof cabin comfort 2 (windscreen+roof window+rear window; plastic side cover -
rear view mirror
