completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 3-wheel
EFG 220
- 5,000 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€29,150
€27,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 750 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 90 A |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 5000 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 55 h |
| Fork length | 1200 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN696229 |
Extras
-
sideshifter hooked on -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
heater -
weatherproof cabin comfort 3 (windscreen+roof window+rear window; 2 steel doors -
rear view mirror