completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 320
- 5,500 mm
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 12‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€19,750
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 750 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 120 A |
| Battery Build Year | 2026 |
| Year | 2017 |
| Lifting height | 5500 mm |
| Operating hours | 4859 h |
| Overall height | 2422 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Load centre | 500 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN543579 |
Extras
-
load guard -
sideshifter hooked on -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
non-marking tyres -
rear view mirror
