completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 320
- 4,640 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€19,250
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 750 Ah |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 4640 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 3798 h |
| Overall height | 2112 mm |
| Fork length | 1350 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN607819 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
brake light -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
weatherproof cabin economy 1 (windscreen+roof window) -
rear view mirror
