completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 320
- 5,500 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€22,650
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 51 V / 390 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 5500 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 253 h |
| Overall height | 2422 mm |
| Fork length | 1200 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN608461 |
Extras
-
load guard -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
roof window -
leather seat -
rear view mirror -
armrest
