completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 320
- 5,000 mm
- 2,000 kg
| 6 months warranty on the vehicle |
€22,200
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 750 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 100 A |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 5000 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 123 h |
| Overall height | 2242 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN701584 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
flash light -
tyres standard -
rear view mirror