completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 425
- 6,300 mm
- 2,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€26,100
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 80 V / 620 Ah |
| Charger | Yes, 80 V / 100 A |
| Battery Build Year | 2025 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 6300 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 9665 h |
| Overall height | 3220 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Load centre | 500 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN559623 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
tyres standard -
heater -
weatherproof cabin comfort 3 (windscreen+roof window+rear window; 2 steel doors -
leather seat -
rear view mirror
