completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 425
- 6,500 mm
- 2,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€25,100
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 80 V / 775 Ah |
| Charger | Yes, 80 V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 6500 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 2510 h |
| Overall height | 2890 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN565536 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
tyres standard -
leather seat -
rear view mirror -
armrest
