completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 425k
- 4,700 mm
- 2,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€30,600
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Charger | Yes, 80 V / 150 A |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 4700 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 1018 h |
| Overall height | 2190 mm |
| Fork length | 1200 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN648682 |
Extras
-
sideshifter hooked on -
extra hydraulics 2 functions -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
Floorspot -
non-marking tyres -
weatherproof cabin economy 1 (windscreen+roof window) -
fabric seat -
rear view mirror -
higher backrest
