completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 425k
- 5,500 mm
- 2,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 12‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€32,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 80 V / 620 Ah |
| Charger | Yes, 80 V / 100 A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2022 |
| Lifting height | 5500 mm |
| Capacity | 2500 kg |
| Operating hours | 1520 h |
| Overall height | 2490 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN678453 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
tyres standard -
weatherproof cabin comfort 3 (windscreen+roof window+rear window; 2 steel doors -
leather seat -
rear view mirror -
armrest
