completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 430k
- 3,300 mm
- 3,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€23,700
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 80 V / 620 Ah |
| Charger | Yes, 80 V / 90 A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 3300 mm |
| Capacity | 3000 kg |
| Operating hours | 900 h |
| Overall height | 2322 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN593864 |
Extras
-
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
tyres standard -
leather seat -
rear view mirror
