completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 535
- 4,000 mm
- 3,500 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€33,100
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 86 V / 500 Ah |
| Charger | Yes, 80 V / 200 A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 4000 mm |
| Capacity | 3500 kg |
| Operating hours | 6686 h |
| Overall height | 2750 mm |
| Fork length | 1200 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN609731 |
Extras
-
extra hydraulics 2 functions -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
reversing spotlight -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
heater -
weatherproof cabin comfort 3 (windscreen+roof window+rear window; 2 steel doors -
fabric seat -
rear view mirror -
armrest -
higher backrest
