completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG 535k
- 4,400 mm
- 3,500 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included |
€38,520
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 86 V / 500 Ah |
| Charger | Yes, 80 V / 170 A |
| Battery Build Year | 2021 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 4400 mm |
| Capacity | 3500 kg |
| Operating hours | 1383 h |
| Overall height | 2165 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN650380 |
Extras
-
sideshifter integrated -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
electrical steering -
solo pilot -
lighting system set B (like A plus reversing spot- and flashlight -
LED work lights -
Floorspot -
non-marking tyres -
bodygard -
roof window -
leather seat -
rear view mirror -
armrest -
higher backrest
