completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG BC
- 4,800 mm
- 1,600 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 6‑month battery warranty included |
€16,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 48 V / 625 Ah |
| Charger | Yes, 48 V / 120 A |
| Battery Build Year | 2024 |
| Year | 2024 |
| Lifting height | 4800 mm |
| Capacity | 1600 kg |
| Operating hours | 95 h |
| Overall height | 2100 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | F5018653 |
Extras
-
load guard -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
electrical steering -
solo pilot -
2 working spotlights at front -
flash light -
flashing system -
brake light -
reversing spotlight -
LED work lights -
Floorspot -
non-marking tyres -
roof window -
rear view mirror
