completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Electric 4-wheel
EFG S30s
- 4,700 mm
- 3,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€28,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 80 V / 775 Ah |
| Charger | Yes, 80 V / 120 A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 4700 mm |
| Capacity | 3000 kg |
| Operating hours | 5368 h |
| Overall height | 2187 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | FN576493 |
Extras
-
sideshifter hooked on -
extra hydraulics 2 functions -
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
acoustic warning buzzer during reversing -
multi pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
fabric seat -
rear view mirror -
higher backrest
