completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 112
- 3,200 mm
- 1,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€6,600
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 110 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Build Year | 2020 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 3200 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 2356 h |
| Overall height | 2100 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90609322 |
Extras
-
load guard -
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
single load wheel
