completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 112z
- 2,700 mm
- 1,200 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included |
€6,225
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 110 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 2700 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 763 h |
| Overall height | 1850 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90623731 |
Extras
-
load guard -
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
