completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 212
- 2,500 mm
- 1,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€6,600
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 225 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2018 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 2500 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 3350 h |
| Overall height | 1700 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90565542 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
single load wheel
