completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 212z
- 2,500 mm
- 1,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€12,050
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 260 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 2500 mm |
| Capacity | 1200 kg |
| Operating hours | 633 h |
| Overall height | 1950 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90681044 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
