completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 214
- 5,350 mm
- 1,400 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€9,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 60 A |
| Battery Build Year | 2018 |
| Year | 2018 |
| Lifting height | 5350 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 2820 h |
| Overall height | 2250 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90568340 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
single load wheel
