completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 214
- 2,900 mm
- 1,400 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€7,100
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 2900 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 2881 h |
| Overall height | 1900 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90593435 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator -
bilateral button operation -
single load wheel
