completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 214
- 2,500 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€7,250
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 225 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Build Year | 2020 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 2500 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 1306 h |
| Overall height | 1750 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90604295 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
single load wheel
