completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 214
- 2,500 mm
- 1,400 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 6‑month battery warranty included |
€6,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 250 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 2500 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 50 h |
| Overall height | 1700 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90637580 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
electrical steering -
bilateral button operation -
single load wheel
