completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 214z
- 2,900 mm
- 1,400 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included | |
| High quality refurbishment |
€10,100
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 240 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 2900 mm |
| Capacity | 1400 kg |
| Operating hours | 3987 h |
| Overall height | 1900 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Two-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90577213 |
Extras
-
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
tandem load wheel -
tyres standard
