completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJC 220
- 4,800 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€12,050
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 70 A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 4800 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 3614 h |
| Overall height | 2250 mm |
| Fork length | 1150 mm |
| Mast type | Three-stage free lift |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90617818 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery discharge indicator with operation hour meter -
tandem load wheel -
tyres standard
