completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 118i
- 1,000 mm
- 1,800 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€7,300
€6,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 40 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Build Year | 2023 |
| Year | 2023 |
| Lifting height | 1000 mm |
| Capacity | 1800 kg |
| Overall height | 1353 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Simple |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98370244 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
bilateral button operation -
single load wheel