completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 120
- 2,010 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€6,350
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 110 Ah |
| Charger | Yes, V / A |
| Battery Build Year | 2020 |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 2010 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 426 h |
| Overall height | 1481 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98291417 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
bilateral button operation -
single load wheel
