completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 120
- 1,660 mm
- 2,000 kg
| 6 months warranty on the vehicle | |
| 24‑month battery warranty included |
€6,650
€5,500
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 110 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 35 A |
| Battery Build Year | 2021 |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 1660 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 297 h |
| Overall height | 1306 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98308348 |
Extras
-
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
battery charger integrated -
bilateral button operation -
tandem load wheel
