completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 120
- 2,100 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle |
€8,150
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 105 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 50 A |
| Battery Build Year | 2024 |
| Year | 2024 |
| Lifting height | 2100 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 20 h |
| Overall height | 1526 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98411263 |
Extras
-
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
tandem load wheel