completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 220
- 2,560 mm
- 2,000 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€6,750
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 375 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / A |
| Battery Refurbishment Year | 2026 |
| Year | 2019 |
| Lifting height | 2560 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 3200 h |
| Overall height | 1750 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90593895 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid, Initial lift -
battery changing device for sideways battery changing -
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
