completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 220
- 2,560 mm
- 2,000 kg
| 6 months warranty on the vehicle |
€5,850
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lithium Ionen, 25 V / 110 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 100 A |
| Battery Build Year | 2019 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 2560 mm |
| Capacity | 2000 kg |
| Operating hours | 574 h |
| Overall height | 1810 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Load centre | 600 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 90601769 |
Extras
-
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
single load wheel