completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 222
- 2,050 mm
- 2,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€7,950
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 250 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 35 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2020 |
| Lifting height | 2050 mm |
| Capacity | 2200 kg |
| Operating hours | 3575 h |
| Overall height | 1213 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Trilex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98282623 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid, Initial lift -
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
tandem load wheel -
tyres standard
