completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
completion!
Images will follow
Pedestrian stackers
EJD 222
- 2,500 mm
- 2,200 kg
| 12 months warranty on the vehicle | |
| High quality refurbishment |
€9,050
Delivery Time: On Request
Add product to cart
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical Data
| Battery | Lead-acid, 24 V / 250 Ah |
| Charger | Yes, 24 V / 35 A |
| Battery Refurbishment Year | 2025 |
| Year | 2021 |
| Lifting height | 2500 mm |
| Capacity | 2200 kg |
| Operating hours | 1975 h |
| Overall height | 1363 mm |
| Fork length | 1190 mm |
| Mast type | Trilex telescope |
| Drive | Electric |
| Serial number | 98293054 |
Extras
-
Aquamatik, water top-up aid -
battery changing device for sideways battery changing -
CAN-CODE -
battery discharge indicator with operation hour meter -
bilateral button operation -
single load wheel -
tyres standard
